un blog de Radu Dumitru

Cugetari despre aspiratoare

4 Jul 2008  ·

GÂNDURI  ·

Spune-ți părerea

Acum la 8 seara au venit instalatorii să monteze un aparat de aer condiţionat cumpărat acum o săptămână. Bănuiesc că până la 22:00 tot o să dea găuri în perete şi o să facă mizerie prin casă, dar asta e… Mi-am adus aminte de o zi relativ asemănătoare de acum un an, când a venit altă echipă să instaleze aerul condiţionat din celelalte camere. Unul din băieţi a văzut la mine pe hol cutia de la un aspirator cu filtrare prin apă, e un model pe la 4 milioane, mai mare […]


Eleroane si copaci

4 Jul 2008  ·

GÂNDURI  ·

Spune-ți părerea

Clio Symbol nu mi s-a părut niciodată o maşină foarte aerodinamică, ba din contră, dar sunt sigur că având un eleron gigantic pe portbagaj se rezolvă această problemă şi acum este de neegalat în stabilitatea din viraje. Cablul negru din planul apropiat vine de pe un stâlp, trece prin copăcel şi este înnodat de o creangă, apoi pleacă spre următorul stâlp. Că aşa e în Bucureşti, plin de cabluri…


iCar

29 Jun 2008  ·

GÂNDURI  ·

Spune-ți părerea

Noul produs Apple:


Cutia de cablu RCS de pe scara

29 Jun 2008  ·

GÂNDURI, TEHNOLOGIE  ·

6 comentarii

La etajul 2 așa arată .


Small penis contest

24 Jun 2008  ·

GÂNDURI  ·

5 comentarii

Nu ştiu dacă să spun că e amuzant sau tragic, dar e un întreg clip video cu un concurs organizat de Howard Stern pentru a găsi bărbatul cu cel mai mic penis. E dureros chiar şi de urmărit. E că atunci când vezi pe altcineva că se loveşte la bijuterii şi parcă te doare şi pe tine. Nu e nevoie să spun că e foarte NSFW. Click aici.


Trupa Indiggo cucereste America

19 Jun 2008  ·

GÂNDURI  ·

14 comentarii

Văzut la ştirile de seară şi găsit pe YouTube, mie mi se pare cam tragic filmul. Nu cred că ţine minte nimeni vreo melodie marfă a trupei Indiggo, dar după ceva scandaluri cu Eurovision şi parcă şi alte concursuri şi melodii, cele două gemene vor acum să dea America pe spate. Îmi aduc aminte când făcea lumea mişto de ele prin Gheorghe Lazăr, noroc cu mămica profesoară de română. David Hasselhoff e amuzant şi mă bucur să văd că arată bine după ce probleme a avut.


Jesus!

10 Jun 2008  ·

GÂNDURI  ·

1 comentariu

Palatul lui Becali s-a “modernizat” de curând cu un Iisus auriu, montat pe cruce, la scara 1:1 cred, sau oricum suficient de mare încât toţi trecătorii să exclame un “wtf?!?” atunci când trec pe acolo. Atenţie deci în Piaţa Victoriei, căci “Jesus is watching”, probabil o parte din sistemul de monitorizare a traficului.


Cum sa strici o petrecere surpriza

1 Jun 2008  ·

GÂNDURI  ·

2 comentarii

Cel mai tare banc (sau poate e adevărat) pe care l-am citit de multă vreme este mai jos.

sus