un blog de Radu Dumitru

Reclame ingenioase

29 Jun 2006  ·

GÂNDURI  ·

2 comentarii

Am gasit un site care prezinta o serie de reclame super tari, niste idei excelente. Click aici pentru site-ul cu reclame, sunt vreo 20 de imagini, sa-mi ziceti care v-a placut cel mai mult. Cel mai mult mi-a placut cea cu stampila pusa pe mana la intrarea in discoteca, unii au inlocuit sigla de pe stampila cu textul “Nu conduceti dupa ce ati baut” si numarul unei companii de taxi.—–Site-ul Flickr deschide un concurs de fotografie, Blink of an Eye, in care lumea trimite o poza de-a lor si toate vor […]


Convorbire telefonica op Astral – client

19 Jun 2006  ·

GÂNDURI  ·

4 comentarii

Mi l-a dat cineva mai demult si am uitat de fisier pana azi, dar mi-a adus aminte L!nux de el. Nu l-am mai vazut pe net asa ca l-am pus aici. Este o conversatie telefonica inregistrata intre un operator de la suportul tehnic Astral, cu o clienta nemultumita ca nu ii merge netul. E geniala convorbirea, mai ales spre sfarsit cand deja clacheaza aia si tipa si face ca toti dracii. Am ras mai mult la asta decat la orice reclama la erdeesh sau cum se scrie. Click aici pentru fisierul […]


"Cum" se distreaza lumea in MISA

22 May 2006  ·

GÂNDURI  ·

11 comentarii

Pe Hotnews.ro a fost azi un articol despre MISA, nu cine stie ce noutate, mai mult o acuza la adresa grupului, cui ii pasa oricum? Interesante au fost pozele atasate, evident pornografice, si dupa cum s-ar parea din ele, trebuie sa ai niste “talente” speciale ca sa poti intra in MISA. Intelegeti de ce am pus ghilimele in titlu :P Click aici pentru poze


Reclama la Romania si Ursus

20 May 2006  ·

GÂNDURI  ·

8 comentarii

2 iunie: deoarece multa lume vine aici pt reclama, am pus-o si la download pe un cont de-al meu (sper sa nu fie probleme, are cam 90% uptime, chiar mai mult).Click aici pentru download.—————-Ziceam ca nu pun pe blog filmulete amuzante sau din astea, dar uite ca nu ma pot abtine. Am primit de la un prieten linkul asta, este un clip care te face sa te simti mandru ca esti roman, se termina cu o reclama la bere, dar merita vazut.

sus