Știri din România:
Cele mai importante știri:
Altele:
Pe lângă: povestea Patiseriei Amzei, făcută de o familie de machedoni în 1985, cu merdenele după o rețetă dobrogeană. Dar dacă nu ați fost pe acolo, trebuie să știți că merdenelele sunt doar unul dintre preparate, au tot felul de ștrudele, cornulețe și alte produse în stilul brutăriilor și cofetăriilor vechi, plus sucuri, chipsuri etc. Duminică a fost coadă până în Calea Victoriei, probabil stăteai 2-3 ore la ea.
Cifre de afaceri via Termene.ro:
3 milioane de lei mi se par excelent pentru o micuță patiserie, good job. Au avut mereu peste un milion de lei, dar din 2021 le-a mers mult mai bine, probabil pe fondul programului Străzi Deschise și după ce Mariciu a spus într-un clip că au cele mai bune merdenele.
Vreți un avatar în comentarii? Mergeți pe gravatar.com (un serviciu Wordpress) și asociați o imagine cu adresa de email cu care comentați.
Dacă ați bifat să fiți anunțați prin email de noi comentarii sau posturi, veți primi inițial un email de confirmare. Dacă nu validați acolo alegerea, nu se va activa sistemul și după un timp nu veți mai primi nici alte emailuri
Comentariile nu se pot edita ulterior, așa că verificați ce ați scris. Dacă vreți să mai adăugați ceva, lăsați un nou comentariu.
3 comentarii
24/08/2026 la 7:06 AM
Fix faptul că Mariciu a spus într-un clip că au cele mai bune merdenele a determinat succesul comercial al respectivei patiserii.
24/08/2026 la 7:46 AM
Nu prea detectezi glumele.
24/08/2026 la 7:52 AM
:))))) Mariciu? Serios?!?!?!